ابوالفضل پورعرب در کنار امین آقا فرزانه + عکس

ابوالفضل پورعرب ستاره بی رقیب دهه 60 و 70 سینمای ایران که اخیرآ به علت بیماری مهلکی که دچار شده است فعالیت چندانی در عرصۀ بازیگری ندارد در دیداری با امین آقا فرزانه عکسی یادگار گرفت که در ادامه میبینید.

ابوالفضل پورعرب و امین فرزانه

ابوالفضل پور عرب متولد ۱۳۴۰ در تهران است وی  فارغ التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانش سرای هنر است. فعالیت در تئاتر را از سال ۱۳۵۹ آغاز کرد و نخستین بار در نقش کوتاهی در فیلم زخمه ظاهر شد. ابوالفضل پور عرب همچنین در فیلم دزد و نویسنده به عنوان دستیار کارگردان حضور داشته است.

بازی در فیلم عروس در سال 60 او را تبدیل به بازیگری محبوب در عرصه سینما کرد. این اولین فیلم پورعرب بود که باعث دیده شدن او در نظر فیلمسازان سینما شد. او در سال ۱۳۷۵ و در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم مردی شبیه باران جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود کرد.

دوران پرکاری ابوالفضل پورعرب دهه 70 بود. قربانی،نرگس،آواز تهران،چهره،بهشت پنهان،مردی شبیه باران،غریبانه،مردی از جنس بلور،عشق کافی نیست و دست های آلوده از آثار سینمایی این بازیگر است.

آخرین مجموعه تلویزیونی ابوالفضل پورعرب نیز وضعیت سفید بود که پس از آن پورعرب به علت دچار شدن به سرطان اثنی عشر و کبد نتوانست بازی کند.

ابوالفضل پورعرب

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه