اجاره‌ خانه در کشورهای مختلف چقدر است؟

اجاره‌ خانه در کشورهای مختلف چقدر است؟

rahn[WwW.Kamyab.IR]

هفت صبح: تحقیقی که هرساله از سوی موسسه ای‌سی‌ای(ECA) و در میان ۱۳۰ شهر دنیا انجام می‌شود، با توجه به مولفه‌هایی همچون محله و سایر ویژگی‌های یک منزل که می‌تواند سبب جذب مهاجران و کارگران شود، صورت می‌گیرد.

اکثر مهاجران و کارگران تمایل دارند منزل محل سکونت‌شان در نزدیکی سفارتخانه‌ها، مرکز شهر و یا مدارس رده بالا باشد. تحقیق موسسه مورد نظر از سویی برای بسیاری از شرکت‌ها می‌تواند شاخص مهمی باشد چرا که در محاسبه حقوق کارمندان و کارگران‌شان تعیین‌کننده است.

در اروپا دو شهر لندن و ژنو است که بالاترین قیمت مسکن را دارند اما قیمت مسکن(مثلا برای یک آپارتمان دوخوابه) در مسکو با ۴٫۹۷۰ یورو در ماه در سطح جهان رکوردار است. در گزارش حاضر بالاترین قیمت مسکن را در ۱۱ شهر مهم دنیا می‌خوانید:

مسکو: پایتخت روسیه به لحاظ قیمت مسکن در میان گران‌ترین شهرهای میزان ۴٫۹۷۱ یورو بود. مسکو به لحاظ کمبودعرضه مسکن نیز در رتبه اول قرار دارد.

کاراکاس: پایتخت و بزرگ‌ترین شهر ونزوئلا به لحاظ گرانی مسکن در رتبه دوم است. در واقع یک مهاجر برای اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه باید ۴٫۷۵۴ یورو پرداخت کنند. قیمت مسکن به دلیل تورم بالا به میزان ۳۴ درصد در طول یکسال افزایش یافته است. کمبود مسکن و بالا بودن تقاضا به دلیل رشد توسعه در بخش صنعت نفت بر بالا بودن تورم در کاراکاس تأثیر نهاده است.

توکیو: پایتخت ژاپن در سال ۲۰۱۳ توانسته رتبه خود را از اول به سوم کاهش دهد. در توکیو برای یک آپارتمان سه قسمتی ماهیانه باید ۴٫۴۷۶ یورو پرداخت کنید.

هنگ کنگ: مهمترین شهر انگلیسی زبان چین با اجاره ماهیانه ۴٫۲۳۸ یورو در رتبه چهارم قرار دارد و همچنان از گران‌ترین شهرهای دنیا به لحاظ مسکن است.

لندن: در اروپا لندن در میان گران‌ترین شهرها به لحاظ مسکن قرار دارد. یک مهاجر برای اجاره یک خانه سه اتاقه باید ۳٫۹۲۵ یورو پرداخت کند.

سنگاپور: در سنگاپور برای اجاره ماهیانه یک خانه سه اتاقه باید ۳٫۶۵۵ یورو پرداخت کنید.

بوگوتا: در پایتخت کلمبیا-از کشورهای در حال توسعه آمریکای لاتین مهاجران برای اجاره یک خانه سه اتاقه باید ۳٫۲۵۸ یورو پرداخت کنند. بوگوتا بعد از کاراکاس دومین شهر گران در آمریکای جنوبی است.

سا�� فرانسیسکو: در پرتراکم‌ترین شهر ایالات متحده آمریکا با پل زیبای گلدن گیت، مهاجران باید برای یک خانه سه اتاقه ۲٫۸۸۶ یورو بپردازند.

ژنو: در اروپا ژنو بعد از لندن در رتبه دوم گران‌ترین قیمت مسکن قرار دارد. این شهر در مقایسه با سالهای قبل دو رتبه سقوط کرده است. برای یک خانه سه اتاقه باید ۲٫۸۳۱ یورو پرداخت شود.

نیویورک: دومین شهر بزرگ آمریکا در رتبه دهم رده‌بندی سال ۲۰۱۳ قرار دارد.(نیویورک در سال گذشته در رتبه دوازدهم قرار داشت). برای یک خانه سه خوابه باید ۲٫۸۰۶ یورو پرداخت شود.

پاریس: برای اجاره یک خانه ۳ خوابه در پاریس باید ۲٫۳۰۰ یورو پرداخت شود. قیمت مسکن در پاریس در مقایسه با سال ۲۰۱۱، ۳ درصد افزایش یافته است. نکته جالب توجه اینجاست که با این افزایش قیمت مسکن در پاریس، پایتخت فرانسه در گزارش سالیانه موسسه ای‌سی‌ای(ECA) 8 رتبه سقوط کرده و در رتبه ۲۲ قرار دارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه