اسامی سران 14 کشور در تحلیف روحانی

اسامی سران ۱۴ کشور در تحلیف روحانی

Rohani5[Www.KamYab.Ir]

مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب (یکشنبه ۱۳ مرداد) ساعت چهار بعدظهر آغاز می‌شود/ ۵ رئیس مجلس، ۵ معاون رئیس‌جمهور، ۱۰ وزیر خارجه، معاون دبیر کل سازمان ملل و ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی در مراسم تحلیف قطعی شده است.

مدیر کل اداره کل تشریفات مجلس، با بیان اینکه تاکنون حضور مقامات ۴۰ کشور دنیا در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب قطعی شده، گفت: به احتمال زیاد مقامات کشورهای خارجی دیدارهایی را هم با رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور منتخب و رئیس مجلس داشته باشند.

به گزارش عصر ایران، سیدمحمد یثربی در گفت‌وگو با خانه ملت، در تشریح وضعیت حضور مقامات کشورهای خارجی در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب در مجلس، گفت: تاکنون حضور ۱۰ رئیس‌جمهور شامل کشورهای افغانستان، قزاقستان، پاکستان، لبنان، ارمنستان، کره شمالی، تاجیکستان، ترکمنستان، گینه بیسائو و توگو و کفیل ریاست جمهوری عراق، ۳ نخست وزیر، ۵ رئیس مجلس، ۵ معاون رئیس‌جمهور، ۱۰ وزیر خارجه، معاون دبیر کل سازمان ملل و ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی در مراسم تحلیف قطعی شده است.

نام سران کشورهای شرکت کننده در مراسم تحلیف روحانی به این شرح است:
آصف علی زرداری رئیس جمهور پاکستان
حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان
نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان
میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان
سرژ سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان
کیم یونگ-نام رئیس هیأت رئیسه مجمع عالی کره شمالی ( در جایگاه رئیس جمهور)
امام علی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان
قربان قلی بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان
خوائو برناردو ویریا رئیس جمهور گینه بیسائو
فاوره گناسینگبه رئیس جمهور توگو
خضیر الخزاعی کفیل رئیس جمهوری عراق
وائل الحلقی نخست وزیر سوریه

علاوه بر این افراد، نخست وزیران دو کشور دیگر نیز در مراسم تحلیف روحانی حضور خواهند داشت که هنوز نام کشورهای آنها اعلام عمومی نشده است.

این برای نخستین بار است که در جمهوری اسلامی ایران، برای مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب، از سران و مقامات ارشد کشورهای خارجی برای حضور در این مراسم دعوت می شود.

وی با بیان اینکه حضور مقامات کشورهای اروپایی در مراسم تحلیف در حال بررسی بوده و تعداد کشورهای اروپایی حاضر در مراسم قطعی نشده است، افزود: از طرف دیگر درباره حضور جک استراو در این مراسم هنوز جوابی از سوی وی داده نشده است.

یثربی با اعلام اینکه از مقامات آمریکایی برای حضور در مراسم تحلیف دعوتی به عمل نیامده است، گفت: به‌طور حتم تا پایان هفته تعداد مقامات حاضر در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب افزایش پیدا می‌کند.

مراسم تحلیف روحانی ساعت۱۶ روز۱۳ مرداد آغاز می‌شود

مدیر کل اداره کل تشریفات مجلس، با تأکید بر اینکه از روز شنبه ( ۱۲ مرداد) مقامات کشورهای خارجی برای حضور در مراسم تحلیف وارد تهران می‌شوند، یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب (یکشنبه ۱۳ مرداد) ساعت چهار بعدظهر آغاز می‌شود، از طرف دیگر به احتمال زیاد مقامات کشورهای خارجی دیدارهایی نیز با رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور منتخب و رئیس مجلس داشته باشند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه