اینجــــوری به جنگ سرماخوردگی بروید

اینجــــوری به جنگ سرماخوردگی بروید

01-Sarmakhordegi[WwW.KamYab.IR]

یکی از ارمغان‌های زمستان برای بیشتر افراد، افزایش احتمال ابتلا به سرماخوردگی است. برای درمان سرماخوردگی درمان‌های خانگی و پزشکی زیادی وجود دارند، اما فراموش نکنید که پیشگیری بهتر از درمان است. پس این پیشنهادها را جدی بگیرید تا احتمال ابتلا به سرماخوردگی را در این فصل کاهش دهید.

بهداشت را رعایت کنید : تاثیر شستن دست‌ها را فراموش نکنید، به طور مداوم دست‌های خود را بشورید و از مواد ضدعفونی کننده سبک استفاده کنید. علاوه بر دست‌ها، فراموش نکنید که برای پیشگیری از آلوده شدن به ویروس آنفولانزا، لازم است سطح پر تماس را هم تمیز کنید. برای این کار می‌توانید از اسپری‌های ضدعفونی کننده هم استفاده کنید. این اسپری‌ها واقعا در کشتن ویروس‌ها تاثیرگذار هستند. اگر در خانه فردی سرماخورده دارید، بهتر است دستگیره‌های در، سطوح حمام و روشویی را هم هر روز ضدعفونی کنید.

هم تحرک داشته باشید و هم استراحت کنید : شاید هیچ‌وقت فکر نکرده باشید که ورزش می‌تواند شما را از سرماخوردگی در امان نگه دارد. اما بد نیست بدانید که تحرک جریان خون شما را افزایش می‌دهد و می‌تواند در فعالیت ویروس‌ها اختلال ایجاد کند. علاوه بر این باید خواب کافی داشته باشید. خواب کافی بدن شما را برای مبارزه با ویروس‌ها آماده می‌کند.

عادات غذایی‌تان را اصلاح کنید : سعی کنید از میوه‌ها و مرکبات فصل بیشتر استفاده کنید. میوه‌هایی مانند خرمالو، نارنگی و پرتقال می‌توانند در زمستان به کمک‌تان بیایند. سبزیجات تازه مانند تره‌فرنگی، گشنیز و جعفری هم در پیشگیری از سرماخوردگی تاثیرگذار هستند.

مایعات فراوان بنوشید : به طور معمول احساس تشنگی در زمستان در همه افراد کاهش پیدا می‌کند. منتظر احساس تشنگی نمانید، آب سالم، آب میوه‌ها و سبزیجات تازه سرشار از ویتامین C را در برنامه غذایی‌تان جای دهید. این مایعات به حفظ و تقویت سیستم ایمنی بدن‌تان کمک می‌کنند.

در شروع علائم سرماخوردگی، درمان‌های مناسبی انتخاب کنید : مقاومت آنتی‌بیوتیکی یک خطر جدی است که همه ما را تهدید می‌کند. پس بلافاصله بعد از احساس سرماخوردگی، به سراغ انواع آنتی‌بیوتیک‌ها مانند آمپی‌سیلین و آموکسی‌سیلین نروید. از پزشک‌تان بخواهید داروهایی برای شما تجویز کند، که سیر طبیعی درمان را سپری کنید. به جای استفاده از انواع آنتی‌بیوتیک‌های ضعیف و قوی، بهتر است علاوه بر رژیم غذایی مناسب، از شیوه‌هایی مانند بخور‌های طبیعی اکالیپتوس، آویشن، انواع دم‌کرده‌های گیاهی و داروهای سبک‌تر استفاده کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه