برگزاری علنی نماز عید فطر داعش در استانبول

برگزاری علنی نماز عید فطر داعش در استانبول

01-Pic[WwW.KamYab.IR]

گروه تروریستی داعش با انتشار یک ویدئو از برگزاری نماز روز عید فطر هوادارانش در شهر استانبول خبر داد. برگزاری مراسم رسمی نماز عید فطر داعش در استانبول

به گزارش کمیاب به نقل از سی ان ان ترک این ویدئو که در وب سایت ” تقوا خبر” وابسته به گروه تروریستی داعش منتشر شده است، برگزاری مراسم نماز عید فطر هواداران گروه داعش در شهر استانبول را نشان می دهد.

در این ویدئو صدها نفر پشت یکی از رهبران داعش در حال خواندن نماز عید فطر هستند و پس از پایان نماز با یکدیگر مصافحه کرده و عید فطر را به یکدیگر تبریک می گویند.

موضع دولت ترکیه درباره فعالیت های گروه تروریستی داعش در ماه های گذشته مورد انتقاد محافل مخالف حکومت ترکیه بوده است.

کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب مخالف جمهوریخواه خلق روز گذشته با اشاره به فعالیت آزادانه هواداران گروه داعش در ترکیه گفت: این گروه اردوغان را به گروگان گرفته است. قلیچدار اوغلو با اشاره به گروگان گرفتن اعضای کنسولگری ترکیه در شهر موصل گفت : اردوغان به این خاطر به این گروه تروریستی باج می دهد.

پیشتر نیز فروش برخی پوشاک منقش به آرم گروه تروریستی داعش در فروشگاه های ترکیه خبرساز شده بود.

همچنین ماه گذشته عکس هایی مبنی بر مداوای یکی از رهبران اصلی گروه داعش در بیمارستانی در منطقه هاتای ترکیه منتشر شد. این رهبر گروه داعش پس از زخمی شدن در ادلب سوریه به بیمارستانی در منطقه مرزی ترکیه و سوریه منتقل شده و پس از مداوا راهی عراق شده بود.

نمایندگان حزب مخالف جمهوریخواه خلق در پارلمان ترکیه پس از انتشار این عکس از دولت اردوغان خواسته بودند بابت این موضوع توضیح دهد.

رجب طیب اردوغان نخست وزیرترکیه که نامزد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه نیز است، تا کنون ازپاسخ دادن صریح به انتقادهای مخالفان درباره موضع رسمی حزب حاکم ترکیه در قبال گروه داعش خودداری کرده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه