تونل زمان: ملکه هلند میهمان شاه ایران – تصاویر

تونل زمان: ملکه هلند میهمان شاه ایران – تصاویر

در آخرین روزهای تابستان ۱۳۴۲ خاندان سلطنتی هلند شامل ملکه جولیانا، پرنس برنارد و شاهزاده بئاتریکس برای سفری چند روزه از سوی شاه ایران دعوت شدند.

در تابستان ۱۳۴۲ محمدرضا پهلوی که یکسال قبل و در اردیبهشت ماه ۱۳۴۱ به هلند سفر کرده بود خاندان سلطنتی این کشور را به ایران دعوت کرد و ملکه جولیانا، پرنس برنارد و شاهزاده بئاتریکس عالی ترین مقامات سلطنتی هلند در ۲۱ شهریورماه همانسال وارد تهران شدند.

برنامه اقامت خاندان سلطنتی در ایران شامل مهمانی و ضیافت های مجلل در کاخ سلطنتی بازدید از اماکن تاریخی و موزه های تهران و البته سفر به شیراز و اصفهان و بازدید از مناطق زلزله زده بوئین زهرا می‌شد.

“جی وی وورف” عکاس هلندی در تمام طول سفر همراه خاندان سلطنتی حضور داشت و از لحظه ورود این هیات به تهران تا پرواز به شیراز و اصفهان و گردش در اماکن تاریخی و باستانی شیراز و اصفهان را عکاسی کرد. در همین بخش روز گذشته عکس هایی از بازدید ملکه از مناطق زلزله زده در بوئین زهرا را دیدید. امروز عکس های مربوط به ورود وی به تهران و برنامه های اقامت چند روزه در پایتخت ایران را می بینید.

به روایت عکس ها ملکه پس از ورود به ایران مورد استقبال شاه و فرح دیبا قرار می گیرد و پس از آن با حضور در مقبره رضاشاه به وی ادای احترام می کند؛ ضیافت سلطنتی، بازدید از مدرسه هلندی ها در تهران، بازدید از پرورشگاه کودکان بی سرپرست، مرکز آموزش پرستاری و بازدید از کاخ گلستان برنامه های سفر ملکه هلند به تهران را تشکیل می دهد.

گفتنی است ملکه جولیانا چند سال پس از سفر به ایران قدرت را به دختر جوانش شاهزاده بئاتریکس که در این مجموعه نیز در جمع خاندان سلطنتی حضور دارد واگذار کرد و وی نیز ۵ ماه قبل آن را به پسرش انتقال داد.

تونل زمان: ملکه هلند میهمان شاه ایران – تصاویر - تصویر 1


 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه