به گزارش ایرنا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان شامگاه چهارشنبه در آیین این جشنواره که در سالن مجتمع فرهنگی و هنری شهید مداحی پور جیرفت برگزار شد گفت: از زمان اعلام فراخوان یکصد اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از بررسی هیات داوران شش نفر به عنوان نفرات برتر معرفی شدند. حجت الاسلام سید احمد حسینی افزود: هیات داوران در بخش مدیحه سرایی علی داداش زاده از استان اردبیل، سعید دوستان از اردبیل و محمدحسین باغبانی از شهرستان جویبار استان مازندران را به ترتیب به عنوان ن ...

جشنواره ملی مدیحه سرایی و چاووشی خوانی در جیرفت برگزار شد

81726538-70106725

به گزارش ایرنا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان شامگاه چهارشنبه در آیین این جشنواره که در سالن مجتمع فرهنگی و هنری شهید مداحی پور جیرفت برگزار شد گفت: از زمان اعلام فراخوان یکصد اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از بررسی هیات داوران شش نفر به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.
حجت الاسلام سید احمد حسینی افزود: هیات داوران در بخش مدیحه سرایی علی داداش زاده از استان اردبیل، سعید دوستان از اردبیل و محمدحسین باغب��نی از شهرستان جویبار استان مازندران را به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی کرد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در بخش چاووشی خوانی روح الله زارع از استان بوشهر، عیسی عتاب دار و غلام گلپران از شهرستان میناب استان هرمزگان به ترتیب اول تا سوم شدند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: هیات داوران امیررضا رحیمی را به دلیل اجرای مطلوب چاووشی خوانی شایسته تقدیر دانست.
وی اضافه کرد: سال آینده جشنواره رضوی با موضوع دیگری در یکی دیگر از شهرستان های جنوبی استان کرمان برگزار خواهد شد.
از نفرات برتر جشنواره ملی مدیحه سرایی و چاووشی خوانی با اهدای لوح سپاس، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیر شد.
جشنواره ملی مدیحه سرایی و چاووشی خوانی هر سال به میزبانی یکی از استان های کشور برگزار می شد که امسال با توجه به مستقل بودن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان که هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر را زیر پوشش دارد در جیرفت برگزار شد.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه