زمانی برای کاهش وزن

زمانی برای کاهش وزن

در اینجا با روش های بسیار ساده ای برای کاهش وزن آشنا خواهید شد.

یکی از بزرگترین موانع آدم‌ها برای دستیابی به موفقیت در کاهش وزن، نداشتن زمان مورد نیاز است. در این راهنما راه‌هایی را برای کسب زمان، به شما خواهیم آموخت.

01-Chaghi[WwW.KamYab.IR]

۱. کاهش وزن در محل کار

کارهای زیادی هست که می توانید در محل کار انجام دهید تا مطمئن شوید در حال تلاش برای کاهش وزنتان نیز هستید. اغلب این راه‌ها کمی خلاقانه هستند.

صندلی گردان همیشگی خود را با یک توپ یوگا عوض کنید و هر زمانی که ذهنتان قفل کرد یا خواستید کمی استراحت کنید، تعدادی دراز نشست یا حرکات کششی انجام دهید.
در دسترستان بطری آب داشته باشید تا بجای قهوه و خوردنی‌های مختلف دائما از آن بنوشید.
آجیل بهمراه خودتان داشته باشید و پشت میزتان بخورید.
بجای استفاده از آسانسور از پله‌ها بالا بروید.
هنگام ناهار تا مقصد پیاده بروید.
از پیش سالاد درست کنید و آنرا در یخچال محل کارتان نگهداری کنید.
هنگام ناهار به رستوران‌های فست فود نروید، حتی اگر همه می‌روند.

چیزهایی مثل این موارد، نه تنها مصرف کالری شما را کاهش می‌دهند، بلکه هنگامی که در محل کارتان هستید کالری هم می‌سوزانید.

۲. زود از خواب بیدار شوید

همانطور که قبلا هم گفتم زود از خواب بیدار شدن بهترین راه برای پیشرفت در کاهش وزن است. پس زود از خواب بلند شوید…

وقت بیشتری برای فعالیت خواهید داشت و کالری بیشتری خواهید سوزاند.
تمرین اول صبح، از آنجایی که پیش از صبحانه انجام می‌شود به شما کمک خواهد کرد که بجای قند، چربی بسوزانید.
به شما اجازه خواهد داد تا وعده‌های غذایی روزتان را آماده کنید، بنابراین هنگامی که خسته از کار بر می‌گردید دیگر وسوسه نخواهید شد به فست فود بروید.

برنامه ریزی برای اینکه صبح ها زود از خواب بیدار شوید، مزایای بسیار دیگری هم دارد. احساس شادابی بیشتری خواهید داشت و در طول روز سرحال تر خواهید بود، و مطالعات متعددی هم روشن کرده‌اند که شب‌ها نیز راحت تر خواهید خوابید.

۳. برای رفتن به خرید پیاده روی کنید

هر محلی که باید بروید و در نزدیکی شماست، بجای اینکه از اتومبیل استفاده کنید، پیاده به آنجا بروید. اگر که به خرید هم می‌روید، پاداش شما کیسه‌های خریدی خواهد بود که باید آنها را بعنوان یک فعالیت اضافه حمل کنید!

خیلی ها ممکن است طعنه بزنند که چرا باید با خودم این کار را بکنم؟

دوستان، حقیقت این است که اگر برایتان سخت است تا زمان مشخصی را به ورزش کردن اختصاص دهید، آنگاه باید هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا در مسیر کاهش وزن بیفتید.

۴. تجهیزات ورزشی‌تان را دم دست نگاه دارید

اگر شما هم مثل من باشید تجهیزات ورزشی‌تان همه جا پراکنده است. یک توپ یوگا در اطاقم، یک هند گریپر (وسیله‌ای برای تقویت انگشت‌ها و ساعد) روی میز کامپیوترم، یک زیر انداز دراز نشست جلوی تلویزیون، و دمبلی هم کنار تلفن. این کار نه تنها خانه‌ی مرا شلخته می‌کند (هه هه) بلکه به من اجازه می دهد تا در هر جایی از خانه کمی تمرین کنم.

همچنین وقتی عین تنبل‌ها یک جایی افتاده‌ام به من یاداوری می‌کنند که باید وزن کم کنم. تا زمانی که عادات خوب شکل بگیرند، تذکر و یاداوری‌های همیشگی خیلی مهم‌اند.

۵. به بعد موکول نکنید

اگر کارها را به تاخیر بیندازید هیچگاه انجامشان نخواهید داد. این یک اصل است.

معمولا هم هنگامی که سرمان شلوغ است، اولین چیزی که کنار گذاشته می‌شود تلاش برای تناسب اندام است. پس حواستان باشد که سرتان را شلوغ نکنید.

۹۰٪ زمان‌هایی که من تمرینات کاهش وزنم را نادیده می‌گیرم بخاطر این است که باید کار دیگری را انجام دهم، کاری که بایستی پیشتر انجام می‌شد. پس، از هوشتان استفاده کنید و با برنامه و آینده نگر باشید.

آیا شما هم راه‌های دیگری برای کسب زمان مورد نیاز جهت فعالیت‌های تناسب اندام می‌شناسید؟ لطفا آنها را با ما و خوانندگان دیگر به اشتراک بگذارید. / فیتنس مگزین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه