عامل چهارشنبه‌سوري خونين محاكمه مي‌شود

عامل چهارشنبه‌سوری خونین محاکمه می‌شود

 

به گزارش نایاب فان ، ساعت ۲۱ شامگاه سه‌شنبه ۲۷ اسفندماه سال ۹۲ ساکنان یکی از کوچه‌های خیابان بنفشه در شهرک گلستان تهران با شنیدن انفجاری مهیب خود را به کوچه رساندند و با دیدن پیکرهای خونین چند نفر از اهالی، پلیس و اورژانس را از ماجرا باخبر کردند.

اولین بررسی‌ها نشان داد پسربچه‌ای هشت ساله که همراه اعضای خانواده‌اش مشغول تماشای آتش بازی بوده براثر شدت جراحت جان باخته‌است. هفت زن، مرد و کودک دیگر که در جریان حادثه به شدت مجروح شده بودند با کمک امدادگران به بیمارستان منتقل شدند. بررسی‌های بعد همچنین نشان داد با برخورد ترکش انفجار، دست‌دختربچه‌ای ۹ ساله هم که مشغول بازی در کوچه بوده قطع شده است.

یکی از شاهدان به خبرنگار ما که بعد از حادثه در محل حاضر شده بود، گفت:همراه اعضای خانواده‌ام مشغول تماشای تلویزیون بودم که صدای انفجاری مهیب ما را به کوچه کشاند. وقتی رسیدم محل مثل میدان جنگ بود. صدای ناله‌های زیادی شنیده می‌شد و چند نفر به شدت مجروح شده بودند. یکی از همسایه‌ها جسد پسربچه‌‌اش را در آغوش داشت و کمک می‌خواست. بعد دختر خردسالی را دیدم که دستش قطع شده بود. بلافاصله با پلیس و اورژانس تماس گرفتم.

مردی که کودکش را در جریان حادثه از دست داده بود در شرح ماجرا گفت همراه اعضای خانواده‌ام داخل پارکینگ بودم که صدای انفجار بلند شد. پسربچه‌ام کنار در مشغول تماشا بود که دچار حادثه شد و جان خودش را از دست داد.

عامل حادثه که مرد جوانی به نام بهرام بود، چند ساعت بعد از حادثه شناسایی و بازداشت شد. او گفت: چند ساعت قبل از حادثه مواد بمب دست‌ساز را از بازار خریدم. شب‌حادثه به همراه دوستانم بمب را آماده کرده و آن را داخل کوچه منفجر کردم که حادثه اتفاق افتاد. از حادثه‌ای که اتفاق افتاده به شدت پشیمان هستم اما دیگر راه بازگشتی نیست.

در حالی که تحقیقات در این باره ادامه داشت از بیمارستان خبر رسید که یکی دیگر از مجروحان حادثه که مردی به نام تقی بود به علت شدت جراحت جان خود را از دست داده است بنابراین بهرام به اتهام دومین قتل هم مورد تحقیق قرار گرفت.

در حالی که تحقیقات در این باره ادامه داشت، خانواده تقی و هفت مجروح حادثه با حضور در دادسرا از متهم اعلام گذشت کردند اما اولیای دم پسربچه هشت ساله حاضر به گذشت نشدند. پرونده بعد از صدور کیفرخواست علیه عامل حادثه روی میز هیئت قضایی شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه