قصاص تاوان چشم عروس مطلقه

قصاص تاوان چشم عروس مطلقه

به گزارش کمیاب به نقل از اعتماد ، این حادثه شهریور ماه سال ۸۹ در اصفهان رخ داد و مردی به نام حسین، مقدار زیادی اسید روی صورت معصومه، عروس سابقش پاشید و او را از هر دو چشم نابینا کرد. در جریان تحقیقات انجام شده معلوم شد معصومه و شوهرش مدتی بود از یکدیگر جدا شده بودند و پدرشوهر معصومه برای از سر گرفتن زندگی مشترک با پسرش به وی اصرار می‌کرد اما وقتی او این پیشنهاد را قبول نکرد متهم درصدد انتقامجویی برآمده و روی وی اسید پاشید.

معصومه در توضیح این حادثه به پلیس گفت: به دلیل اختلافاتی که با شوهرم داشتم از او جدا شدم تا زندگی آرامی داشته باشم. دادگاه به خاطر سن پسرم او را در اختیار من قرار داد و هر وقت شوهرم و خانواده‌اش دوست داشتند پسرم را می‌دیدند. پدرشوهرم می‌گفت علاقه زیادی به پسرم دارد به همین دلیل او را به گردش می‌برد.

او چند مرتبه وقتی برای بردن پسرم آمده بود با من صحبت کرد و خواست دوباره با شوهرم زندگی کنم اما من پیشنهادش را قبول نکردم. روز حادثه او وقتی طبق معمول برای بردن آرین آمد از من خواست همراهش بروم. من هم قبول کردم و رفتم. او باز هم خواسته‌اش را تکرار کرد و گفت پسرش دچار مشکلات زیادی شده است و بهتر است من دوباره با شوهر سابقم زندگی کنم اما من باز هم مخالفت کردم تا اینکه وقتی جلوی در خانه رسیدیم او گفت آرین را به خانه ببرم و برگردم. چون برایش هدیه خریده است. من هم این کار را کردم. او گفت چشمانت را ببند تا هدیه‌ات را نشان دهم. وقتی چشمانم را بستم ناگهان صورتم سوخت و دیگر هیچ چیز ندیدم. به دنبال وقوع این حادثه عامل این اسیدپاشی بازداشت شد. اما مدتی بعد با قید وثیقه آزاد شد. این در حالی بود که اسید هر دو چشم معصومه را نابینا کرد و آسیب‌های زیادی را به اعضای بدن وی وارد کرد. در چنین شرایطی پرونده این جنایت برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان اصفهان فرستاده شد.

محاکمه
در جلسه محاکمه که روز ۵ اسفند ماه سال گذشته در شعبه ۱۷ دادگاه کیفری برگزار شد معصومه شکایتش را مطرح کرد و خواستار قصاص چشم و دریافت دیه در ازای اعضای آسیب‌دیده‌اش شد. او گفت: سه سال از روزی که این بلا بر سرم آمد می‌گذرد و در این مدت جز درد و رنج چیزی نصیبم نشده است. به همین دلیل پدرشوهرم باید مجازات شود تا بداند در این مدت من چه زجری کشیده‌ام.

معصومه ادامه داد: هر چند با قصاص چشم پدرشوهر سابقم من دوباره بینا نمی‌شوم اما اجرای این حکم می‌تواند بازدارنده باشد و دیگر کسی به فکر اسیدپاشی نیفتد. در ادامه این جلسه حسین در جایگاه ایستاد تا به دفاع از خود بپردازد. او گفت: من قصدی برای صدمه زدن به معصومه نداشتم و می‌خواستم اسید را داخل جوی آب بریزم اما نمی‌دانم چطور شد اسید روی معصومه ریخت و این حادثه رخ

داد. من علاقه زیادی به عروسم داشتم و می‌خواستم کاری کنم او دوباره با پسرم زندگی کند اما او زیر بار نمی‌رفت. من حاضر بودم برای او هر کاری انجام بدهم اما فایده‌یی نداشت و معصومه می‌گفت برنمی‌گردد. در پایان این جلسه قضات دادگاه وارد شور شدند تا درباره این پرونده تصمیم‌گیری کنند.

چشم در برابر چشم
با گذشت بیش از ۴۵ روز از جلسه محاکمه، سرانجام رای دادگاه صادر شد. بر اساس این حکم متهم درخصوص پاشیدن اسید به چشمان معصومه که موجب نابینا شدن وی شده است به قصاص چشم و در خصوص آسیب زدن به سایر اعضای بدن معصومه به پرداخت دیه محکوم شد. عبدالصمد خرمشاهی، وکیل مدافع معصومه در این خصوص به اعتماد گفت: این حکم هنوز قطعی نشده و طرفین پرونده می‌توانند به آن اعتراض کنند. وی ادامه داد: محتویات پرونده و نحوه اسیدپاشی که متهم در آن معصومه را فریب داده و دادن هدیه را بهانه کرده است بیانگر این است که او این کار را انجام داده و از قبل برای این کار نقشه کشیده است. بنابر این سوءنیت او محرز است. بنابراین امیدوارم عدالت اجرا شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه