ما دهه شصتی های یک مشت فریب خورده ایم

ما دهه شصتی های یک مشت فریب خورده ایم

Dahe60[Www.KamYab.Ir]

همه ما یک مشت فریب خورده ایم. ما بچه های دهه شصت که دقیقه شماری می کردیم تا بعدازظهر شود و بنشینیم پای برنامه کودک، ما طفل های معصوم که با دهان باز به سرزمین کارتون ها می رفتیم و با شخصیت هایش همزاد پنداری می کردیم.

حالا بعد از این همه سال آمده اند می گویند همه اش دروغ بود. همین دیروز دانشمندی به نام ساموئل آربسمان ثابت کرد مقدار آهن اسفناج توسط یک شیمیدان آلمانی با جاگذاری غلط یک نقطه اعشار به اشتباه محاسبه شده است. اشتباهی که باعث شد شخصیت کارتونی ملوان زبل (که برای افزایش نیروی خود به مقدار زیاد اسفناج مصرف می کرد) شکل بگیرد. حالا کاشف به عمل آمده که در سال ۱۸۷۰ یک دانشمند آلمانی که درباره میزان آهن موجود در سبزیجات تحقیق می کرده در زمان رونوشت نتایج خود در دفترچه جدیدش، یک نقطه اعشار را جا انداخته و میزان آهن درون اسفناج را ۱۰ برابر بیشتر از مقدار واقعی آن ثبت کرده.

بسیاری از آن شخصیت های کارتونی آن چیزی نبودند که ما خیال می کردیم. آن وقت می روند پشت سر بچه های دهه شصت می گویند چرا اینها به همه چیز بدبین هستند.

سرنتی پیتی: همیشه آرزو داشتیم وقتی بزرگ شدیم هم قیافه و هم هیکل او شویم. وی اما اخیرا به دلیل مصرف و پخش گسترده مواد نیروزا وحجم دهنده بازداشت شد و در تحقیقاتش اعتراف کرد تاکنون سه بار بینی اش را عمل کرده.

دکتر بزی: همان جناب بز که در کارتون پسر شجاع نقش دکتر دهکده را بازی می کرد و هرگز هیچکس از او نخواست مدرک دکترایش را نشان بدهد. هر وقت مادر خرس مهربون مریض می شد این آقای به اصطلاح دکتر کل ده را می فرستاد پشت کوه دنبال یک گیاه کمیاب تا بدهد مادر خرس مهربون بخورد و خوب شود. خود خرس مهربون هم که ساده، زود باورش می شد و با آنها می رفت. دانشمندان اخیرا دریافته اند آن گیاه کمیاب دوزار هم خاصیت ندارد. پدر پسر شجاع پس از شنیدن این خبر محکم روی پایش کوبید و فریاد زد” ای جنس ِ خراب” در اینجا البته جا دارد از مهارت خیاط حیوانات دهکده که سوراخی را در پشت شلوار یا دامن ها تعبیه می کرد تا دم جانور از داخل آن عبور داده شود تشکر کنیم. وی همواره قبل از دوختن لباس فاصله بین دم تا نوک پا را اندازه می گرفت و در دفترچه اش یادداشت می کرد.

چوبین: مدام از دست برونکای بدجنس در حال فرار بود و ما خدا خدا می کردیم که گیر نیفتد. وی دو سال قبل در جریان پرونده آدم ربایی بازداشت شد و تاکنون به سه مورد پولشویی، همکاری با شبکه های جاسوسی بیگانه، تاسیس شرکت های هرمی و کلاهبرداری از دختران جوان اعتراف کرده است. جز حلالیت طلبیدن از برونکا کار دیگری از دستمان ساخته نیست. این است که می گویند روی چهره افراد نباید قضاوت کرد.

بابا لنگ دراز: فعلا به جودی آبوت چیزی نگویید اما گویا لنگ های بابا زیاد هم دراز نبوده و وی از کفش های پاشنه ۱۵ سانتی استفاده می کرده.

زبل خان: شاید باورتان نشود اما ایشان اصلا مجوز شکار نداشته. زبل خان پس از درگیری با یک جنگلبان و به قتل رساندن او از کشور گریخت. او از محل فروش پوست گوزن و عاج فیل ثروت سرشاری بهم زد و در حال حاضر به همراه ملوان زبل یک شرکت ساختمانی به نام” زبل گستران سازه” تاسیس کرده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه