نسخه ی اوبونتو ی Intel Compute Stick عرضه می شود

نسخه ی اوبونتو ی Intel Compute Stick عرضه می شود
محمد ابراهیم جلایر یک ماه پیش 0نظر
معمولا، اینتل کامپیوت استیک Intel Compute Stick، یک دانگل پورت HDMI است که آن را به یک تلویزیون یا مانیتور متصل می کنید تا تبدیل به چیزی شبیه کامپیوتر شخصی شما شود.

شرکت کنانیکال Canonical خبر داد که ورژنی از اینتل کامپیوت اتسیک  Intel Compute Stick که با سیستم عامل اوبونتو   Ubuntuاجرا می شود، هفته ی دیگر برای فروش به بازار می آید و قیمت آن حدود 110 دلار خواهد بود.

معمولا، اینتل کامپیوت استیک، یک دانگل پورت HDMI است که آن را به یک تلویزیون یا مانیتور متصل می کنید تا تبدیل به چیزی شبیه کامپیوتر شخصی شما شود، که باعث می شود با استفاده از آن چیزی مثل کروم کست یا همان دسترسی آنلاین به موزیک و ویدئو را به راحتی به دست بیاورید و برای مثال، یک مدیا سنتر کامل را بر روی تلویزیون خود داشته باشید.

استیک اینتل جدید به همراه ورژن 64 بیتی اوبونتو 14.04 LTS و با پردازش گر Quad Core 1.3 Ghz و یک گیگابایت رم و هشت گیگابایت حافظه ی داخلی، عرضه خواهد شد. اگر بخواهید حافظه ی بیشتری داشته باشید، این دانگل دارای اسلات میکرو اس دی هم هست.

این اولین باری نیست که اینتل استیک در بازار دیده می شود، اما این اولین بار است که همراه با اوبونتو، برای فروش پیشنهاد و عرضه می شود. نسخه ی ویندوزی این استیک، با مشخصات کمی بهتر، با قیمت 150 دلار به فروش می رسد.

 فروش ورژن اوبونتوی این دانگل از هفته ی آینده ابتدا در سایت آمازون شروع می شود.

 

منبع : Yahoo!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه