نکات کلیدی برای موفقیت در زندگی - سری 7

ما خودمان هستیم که به اطرافیانمان یاد می دهیم
چه رفتاری با ما داشته باشند. رفتارهای محترمانه
یا بی ادبانه از سوی اطرافیان، همه بازتاب شخصیتی
است که ما از خودمان برای آنها ترسیم کرده ایم.


نکات جالب و مهم برای رفتار با همسر:
آقای عزیز!

-از دست پختش تعریف کن !
-نیش او نوشه ، ناراحت نشو!
دل او را نشکن !
-مسخره اش نکن !
-حسادت او را با تحقیر برنیانگیز!
-انگشتان ظریف و صدای نازکش می گویند : " با من ستیز مکن ! "
-هر وقت بهت شک کرد ، با صداقت و مهربانی مطمئنش کن!


وقتی با ادب و فروتنی خواستی را با طرف مقابل در میان می گذارید در واقع ارزش و قابلیت او را تایید می کنید و همین خود موجب محبت بیشتر بین شما خواهد شد.با درخواست امرانه نمی توان مهر و محبت کسب کرد. درخواست توام با فروتنی امکان تجلی عشق را خلق می کند حال آن که تحکم آن را از میان می برد.


جای نمانید که مجبور باشند شما را تحمل کنند، جایی بروید که بودنتان را جشن بگیرند!


بچه ها را بعد از تنبیه در آغوش بگیر.


امروز از هر کاری که به تورم سرعت ببخشه دوری کنید. اگه قراره برنج بخرید، به اندازه مصرف یک هفته بخرید و مواد غذایی رو توی خونه انبار نکنید. کسانی که گرون فروشی می کنن رو تحریم کنید، هرچند اجناسشون خوشگلتر و بهتر باشن. به دلال ها میدون ندید تا چرخه ی پول به طور سالم بچرخه!


اگر در اطرافتان مسایل آزاردهنده وجود دارند که می توانید تغییر دهید، دست به کار شوید. اگر کاری از دست شما بر نمی آید، بهتر است فراموش کنید و ببخشید.


خیلی آرام و بدون پرده به او بگویید «می‌دانم عصبانی هستی». این بیان به فرد عصبانی اطمینان می‌دهد که همسرش درک مناسبی از او داشته و موضوع به زودی حل می‌شود. وقتی همسر بداند هنگام تنش فکری تنها نیست، احساس آرامش بیشتری می‌کند


هیچ محدودیت واقعی درباره ی آنچه که می توانید باشید ، وجود ندارد ؛ مگر این که خودتان این محدودیت ها را ایجاد کنید . شما فرد کاملا خوب و بی نهایت با استعدادی هستید . چیزهای مهمی در زندگی وجود دارد که اگر شدیدا طالب آن باشید و برای رسیدن به آن وقت زیادی بگذارید و تلاش بی اندازه ای بکنید ، قطعا به آنها می رسید


قدم برای ارتباطی بهتر در دنیای امروز
-صبر کنید و گوش دهید
-خودتان را مجبور به گوش دادن کنید
-با طرفتان روراست و صادق باشید
-به پیام های غیرکلامی توجه کنید
-موضوع بحثتان را متمرکز نگه دارید


در قرض دادن پول به دوستانت احتیات کن, مبادا هر دو را از دست بدهی


اسپری ها و مام ها به دلیل دارا بودن ترکیبات آلومینیوم کلراید همراه با مواد معطر، برای جلوگیری از منتشر شدن بوی بد عرق مناسب هستند.


در یخچال‌هایی که در قسمت بالای آن یخدان قرار ندارد، طبقات پایین‌تر بیشتر با هوای سرد در تماس هستند تا طبقات بالا؛ چون همان‌طور که می‌دانید هوای سرد، سنگین‌تر از هوای گرم است. همچنین چیزهایی که در قسمت در یخچال گذاشته می‌شوند به علت آنکه هنگام باز و بسته شدن، این قسمت در مجاورت هوای بیرون قرار می‌گیرد، کمتر از سرمای ضروری بهره‌مند می‌شوند.


نگهداری گل و گیاه علاوه بر اینکه نشاط‎ آور می‎باشد، در خوب جلوه دادن خانه هم موثر است؛ مثلا اگر خانه کوچکی داریم، بعضی از گیاهان مانند آگلونما با شکل خاص خودشان خانه را بزرگتر جلوه می‏دهند


نتیجه گیری سریع در رخدادهای مهم زندگی از بی خردی است


یک راهنمای ساده برای زندگی(2)
- غذاهای بدون ارزش غذایی را فراموش کنید و به سراغ موادغذایی واقعی بروید
- از انجام کارهای شلوغ بپرهیزید و سعی کنید بر روی یک نقطه تمرکز داشته باشید
- کمتر رانندگی کنید و بیشتر به پیاده روی بپردازید
- از سر و صداها فاصله بگیرید و به سکوت بپیوندید


بیشتر از آنچه بدست می آورید ببخشید


بدن در فصول گرم سال، بیشتر عرق می‌کند و همین مسئله باعث از بین رفتن زود به زود بوی عطر می‌شود، پس به دنبال عطرهایی با ماندگاری بالا بروید.


به منظور جلوگیری از تزلزل خانواده و آسیب های احتمالی، توقعات و انتظارات شما از همسرتان باید متناسب با امکانات و توانمندی وی باشد.مطمئن باشید که همخوانی خواسته ها و انتظارات منطقی شما روح تفاهم و همدلی و شادابی زندگی را افزون می کند


پیامبر اکرم (ص) :
این سخن مرد که به همسرش می گوید :
واقعا ترا دوست دارم ، هرگز از قلبش خارج نخواهد شد ...


کودکان برای شاد بودن، بیش از هر چیزی به گفتگو با ما نیاز دارند.
زمانی که فرزندتان می‌خواهد با شما صحبت کند، اگر آب دست‌تان است زمین بگذارید و سر تا پا گوش شوید و تا زمانی که صحبت‌های او تمام نشده است، صحبت نکنید و در ضمن در آن زمان نقش معلم را ایفا نکنید . با این کار او درمی یابد که چقدر برای او ارزش و احترام قایل هستید.


باید یاد بگیرم که گاهی یک شوخی ساده برای خانم‌ها از هزار فحش و نا سزا، سهمگین‌تره...


فراموش نکنید که والدین اولین الگوی رفتاری و اجتماعی فرزندان خود هستند. بنابراین صمیمیت شما روی رفتار فرزندان تأثیر مثبتی دارد.


زوج ها باید بتوانند عشق را از واقعیت جدا کنند. اگر اینطور فکر کنند که "پدر و مادر من خوشبخت بودند پس من هم خوشبخت می شوم" خیلی اشتباه است. رابطه های موفق تصادفی اتفاق نمی افتند؛ نیازمند تلاش روزانه و لذت بردن از رابطه است. زوج ها اگر از نقاط مثبت خود بهره برده و با کار کردن روی نقاط منفی خود آنها را برطرف کنند بسیار راحت تر در رابطه پیشرفت می کنند


اَلَمراةُ رَیحانَةٌ لَیسَت بِقَهرِمانَةً
زن مثل ریحان است، پهلوان نیست . در بین سبزی ها، ریحان زودتر از همه سیاه و خراب می شود. با زن نباید کشتی گرفت، باید آن را بوکرد.
حاج محمد اسماعیل دولابی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه