هکر ها کنترل ماشین های جیپ را در دست گرفتند

هکر ها کنترل ماشین های جیپ را در دست گرفتند
محمد ابراهیم جلایر 4 هفته پیش 0نظر
اگر ماشین شما از کامپیوتر های پیشرفته برای کنترل بیشتر بر روی ماشین استفاده می کند، واگر قابلیت اتصال به اینترنت را هم برای شما فراهم می کند، سعی کنید آفلاین بمانید.

و اگر می خواهید بدانید که معنی ترور در وسط قرن بیست و یکم چیست، به این تکه خبر توجه کنید:

" وقتی دو هکر کنترل سیستم تهویه، رادیو و برف پاکن ماشین را از راه دور به دست گرفتند، من به خاطر شهامتی که در شرایط سخت از خودم نشان دادم، به خودم تبریک گفتم. درست همان موقع بود که وسایل ارتباطی ماشین از کار افتاد."

تکه ی بالا تجربه ی خبرنگار سایت وایرد است که دو هکر به نام های میلر و والاسک، کامپیوتر کنترل کننده ی جیپ چروکی (Jeep Cherokee) او را هک کردند. البته قبل از هر کاری با او هماهنگ کرده بودند که: "هر اتفاقی افتاد، فقط نترس".

هکر ها کنترل ماشین های جیپ را در دست گرفتند - تصویر 2

این دو هکر به وسیله ی یک تکه برنامه که خودشان نوشته اند می توانند از هر جایی، کنترل ماشین های جیپ چروکی را به دست به گیرند و با هر وسیله ی الکترونیکی ماشین، از رادیو گرفته تا ترمز را تحت کنترل بگیرند.

از سال 2013 این مسئله شرکت کرایسلر را تحت تاثیر خود قرار داده و به زودی آن ها بسته ای را ارائه می کنند تا این مشکل امنیتی را حل کند و رانندگان جیپ، باید این نرم افزار را با USB روی کامپیوتر ماشین های خود نصب کنند.

این هکر ها برای کرایسلر کار می کردند و وظیفه ی تست این ماشین را داشتند، اما مشکل اینجاست که هرچه فناوری به کار رفته در سیستم کنترلی ماشین ها پیشرفته تر و کامپیوتری تر می شود، دارندگان این ماشین ها هم باید نگران تر شوند. چون اصلا معلوم نیست که اگر یک هکر باگ های نرم افزاری را در یک ماشین پیدا کند، تا قبل از اینکه کمپانی آن راه حلی مناسب برای نقطه ی ضعف امنیتی ماشین بیابد، اصلا معلوم نیست که چه اتفاقاتی را می تواند به وجود بیاورد.

پس شرکت های ماشین سازی باید قبل از اینکه یک ماشین را به بازار عرضه کنند، نهایت تلاش خود را برای ایجاد امنیت در س��ستم نرم افزاری ماشین های خود را انجام دهند، قبل از اینکه این حفره های امنیتی جان کسی را بگیرد.

منبع : The Next Web sourceLogo/2015/07/Source-1437559485-thenewxtweb.png
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه