وزیر ورزش و جوانان: وام ازدواج افزایش می‌یابد…

وزیر ورزش و جوانان: وام ازدواج افزایش می‌یابد…

pool[WwW.KaMyAb.Ir]

وزیر ورزش و جوانان گفت: در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم تا در قالب تفاهم نامه‌های دو جانبه برای سال آینده سقف تسهیلات ازدواج را افزایش دهیم.

به گزارش فارس، محمد عباسی در جلسه کمیته ساماندهی امور جوانان در شهرستان اردبیل در خصوص افزایش سقف تسهیلات وام ازدواج اظهار داشت: دولت مصمم است سقف تسهیلات ازدواج جوانان را افزایش دهد اما، ساز و کار آن هنوز در تفاهمنامه با بانک مرکزی پیش‌بینی نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم تا در قالب تفاهم نامه‌های دو جانبه برای سال آینده سقف تسهیلات ازدواج را افزایش دهیم تا خبر خوشی برای جوانان در آستانه عید نوروز داشته باشیم. عباسی استان اردبیل را به لحاظ شرایط اقلیمی و وضعیت ظهور و بروز استعدادهای ورزشی شایسته و مطلوب توصیف کرد و یادآور شد: پهلوانان بی‌شماری از این استان ظهور و بروز یافته‌اند که این سرمایه‌ها می‌توانند الگوی انگیزشی برای سایر جوانان علاقه‌مند به این حوزه باشند.

وزیر ورزش و جوانان به توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ورزش در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در ۳۴ سال گذشته ۲۳۰ سالن ورزشی در این استان احداث شده که نصف آن در دولت نهم و دهم بوده است. این مسئول عنوان کرد: این استان از تمام جهات از متوسط سرانه کشوری بالاتر است که می‌طلبد بیش از هر زمان دیگر به توسعه همه جانبه این بخش کمک شود.

ما پذیرفتیم که در برابر کمبود اعتبارات مقاومت کنیم

وزیر ورزش و جوانان در خصوص کمبود اعتبارات حوزه ورزش نیز بیان داشت: ‌کمبود اعتبارات مربوط به همه دستگاه‌ها است و ورزش و جوانان نیز از این امر مستثنی نیست به طوری که ما در مقابل تهدیدات دشمن ایستاد‌ه‌ایم و باید مشکلات را به جان بخریم و مقاومت کنیم. عباسی افزود: امسال همه دستگاه‌ها از لحاظ بودجه و اعتبار با کمبود مواجه هستند و ما به همین شرایط موجود اکتفا کردیم و امیدواریم استانداران از سایر ظرفیت‌ها کمبودها را تامین کرده و جبران کنند.

اختصاص رقم ویژه استخدامی برای قهرمانان ورزشی

وی با قدردانی از تلاش مجلس در تصویب طرح سرباز قهرمان ادامه داد: امیدواریم در قانون جدید استخدامی نیز شرایط ویژه‌ای برای قهرمانان در نظر گرفته شود تا بدون ضوابط سایر داوطلبان بتوانند در آزمون‌های استخدامی شرکت کرده و اشتغال پایدار پیدا کنند. وزیر ورزش و جوانان در پایان سخنان خود اذعان داشت: در حال حاضر هیچ امتیاز ویژه‌ای برای استخدام قهرمانان ورزشی در قانون پیش‌بینی نشده ولی در حال رایزنی هستیم تا با همکاری مجلس و دولت در این زمینه شرایط ویژه‌ای فراهم آید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه