پیش بینی بیل گیتس : تا سال 2035 کشور فقیر نخواهیم داشت

پیش بینی بیل گیتس : تا سال ۲۰۳۵ کشور فقیر نخواهیم داشت

بیل گیتس یکی از معماران انقلاب دیجیتال به شمار می‌رود که دانشگاه هاروارد را رها کرد تا امپراطوری مایکروسافت را بنا نهد. در گفتگویی که به تازگی انجام شده، بیل گیتس بیان کرده است که این انقلاب، یکی از مواردی خواهد بود که به برخاستن کشورهای ضعیف، از فقر کمک خواهد کرد. حال او اعتقاد دارد که همین کافی است تا بتوان یک پیش‌بینی نسبت به آینده داشت.

Bill-Gates[WwW.KamYab.IR]

بیل گیتس در گزارش سالیانه‌ی بنیاد خیریه‌ی بیل و ملیندا گیتس، از پیشرفت‌هایی که در کشورهای فقیر در حال رخ دادن است، ابراز خشنودی کرده و حقیقت این افسانه که این کشورها نمی‌توانند ثروتمندتر شوند را رد کرده است. بیل می‌گوید: “من به اندازه‌ای خوشبین هستم که از همین حالا اقدام به انجام یک پیش‌بینی کنم؛ تا پایان سال ۲۰۳۵ تقریبا هیچ کشور فقیری در جهان وجود نخواهد داشت”.

 

او استدلال خود را بر پایه‌ی طبقه‌بندی‌های درآمدی بانک جهانی پایه‌ریزی می‌کند که اقتصادها را بر اساس درآمد خالص آن‌ها تقسیم بندی می‌نماید. او در ادامه‌ی این پیش‌بینی می‌گوید: “در آن زمان تقریبا همه‌ی کشورها در سطحی که امروزه با عنوان متوسط رو به پایین و یا حتی بالاتر می‌شناسیم قرار خواهند داشت”. بر اساس گزارش بانک جهانی، گروه‌های کم درآمد، حدود ۱,۰۳۶ دلار و یا کمتر دریافت می‌کنند و گروه‌های متوسط رو به پایین، در حدود ۱,۰۳۶ تا ۴,۰۸۵ دلار کسب می‌کنند. بیل گیتس می‌گوید: “این کشورها از همسایه‌های پر رونق خود یاد خواهند گرفت و از خلاقیت‌هایی نظیر واکسن‌های جدید، توزیع مناسب‌تر، و انقلاب دیجیتال بهره خواهند برد”.

/ زومیت

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه