چرا بایرن مونیخ امشب باید ببرد؟

بایرن مونیخ امشب اگر از سد دورتموند بگذرد، سومین تیم پرافتخار در لیگ قهرمانان اروپا می شود و بالاتر از لیورپول و آژاکس و بارسلونا می ایستد.
تیم فوتبال بایرن مونیخ تا کنون چهار بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است. مونیخی ها پنج بار نیز در فینال لیگ قهرمانان اروپا شکست خورده اند. آنها در سال ۱۹۸۲ به استون ویلا باختند، در سال ۱۹۸۷ به پورتو و در سال ۱۹۹۹ به منچستریونایتد. در سال های اخیر نیز به اینترمیلان و چلسی باخته اند (۲۰۱۰ و ۲۰۱۳).
Bayern[WwW.KamYab.IR]
بایرن مونیخ امشب اگر از سد دورتموند بگذرد، سومین تیم پرافتخار در لیگ قهرمانان اروپا می شود و بالاتر از لیورپول و آژاکس و بارسلونا می ایستد. الان رئال مادرید با ۹ بار قهرمانی پیشتاز است، میلان با ۷ قهرمانی در رده دوم قرار دارد و لیورپول با ۵ قهرمانی در رتبه سوم.
پیروزی بایرن در بازی امشب، این تیم را از حیث تعداد قهرمانی به لیورپول می رساند ولی نایب قهرمانی های بیشتر بایرن، موجب پیشی گرفتن بایرن مونیخ بر لیورپول در تالار افتخارات جام باشگاههای اروپا، لیگ قهرمانان اروپا می شود.
علاوه بر این ملاحظه کلی مونیخی ها، آنها از حیث دیگری نیز سخت به پیروزی در بازی امشب نیازمندند. بایرن مونیخ در چهار سال گذشته سه بار به فینال لیگ قهرمانان رسیده است. آنها تا به حال دو بار باخته اند و اگر امشب هم ببازند، تحمل سه باخت در سه فینال، بسیار دشوار است؛ بویژه اینکه دورتموند در سال های اخیر نه تنها به فینال چمپیونز لیگ نرسیده، بلکه کلاً نیز یکبار برنده این جام شده است.
بی تردید پیروزی در بازی امشب برای دو تیم دورتموند و بایرن مونیخ حائز اهمیت ویژه است ولی شاید مونیخی ها با توجه به نکات تاریخی فوق، الذکر، عطش بیشتری برای پیروزی در این فینال تمام‌آلمانی داشته باشند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه