5 دلیل اصلی برای ارتقا به ویندوز 10

5 دلیل اصلی برای ارتقا به ویندوز 10
محمد ابراهیم جلایر 3 هفته پیش 0نظر
بالاخره بعد از ماه‌ها استفاده و آزمودن نسخه‌های آزمایشی، فردا نسخه‌ی نهایی ویندوز 10 عرضه خواهد شد. با نیکو همراه باشید تا 5 دلیل اصلی برای ارتقا به ویندوز 10 را بدانید.

  1. منوی استارت دوباره به ویندوز برگشته، ولی نه با چیزی که با آن آشنا بودید. منوی استارت ویندوز 10 چیزی بین منوی استارت ویندوز 7 و صفحه‌ی استارت ویندوز 8 است که با اپ های ویندوز استور و لایو تایل های ویندوز هشت پرشده. اگر هم نخواستید این تایل ها را در منوی استارت داشته باشید می‌توانید آن‌ها را از منو بردارید.
  2. ویندوز 10 این قابلیت را دارد که تبلت را تبلت و لپ تاپ را لپ تاپ نگه دارد. مثلاً با نصب ویندوز 10 بر روی تبلت، می‌توانید از قابلیت فول اسکرین آن برای تبلت استفاده کنید.
  3. قابلیت دیگر ویندوز 10 که خیلی خوب است، Task Viewer است که با آن می‌توانید تمام نرم‌افزارها را که بازکرده‌اید در کنار هم ببینید و از هر برگه‌ای (Tab)  که خواستید استفاده کنید. همچنین با این قابلیت می‌توانید در حالتی که چند دستگاه با ویندوز 10 به هم متصل شده‌اند، دسکتاپ هرکدام را در یک Task جداگانه داشته باشید و بین آن‌ها سوییچ کنید.
  4. دستیار صوتی ویندوز، کورتانا Cortana، بااینکه خیلی کار دارد تا به تکامل برسد، ولی استفاده از آن می‌تواند خیلی مفید باشد. مخصوصاً برای اطلاع پیدا کردن از آخرین رویدادها و اتفاقات. همچنین از کورتانا می‌توان در کنار جستجوی ویندوز 10 استفاده کرد.
  5. بهتر از همه اینکه، اگر از ویندوز 7 یا 8 اورجینال استفاده می‌کنید می‌توانید به‌صورت رایگان سیستم‌عامل خود را به ویندوز 10 ارتقا دهید. اگر هم در به برنامه‌ی ویندوز اینسایدر ملحق شوید می‌توانید بر روی هر دستگاهی از ویندوز 10 به‌صورت رایگان برخوردار شوید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه