۷ گام برای مبارزه با پیری جسم و روح. هیچکس نمیتواند دوباره جوان شود ولی می توان باز هم مثل یک جوان زندگی کرد :همان انرژی، متابولیسم و توانایی انجام هر کاری که فکرش را بکنید!. دوباره جوان شوید. کارولینا آدامزمیلر نویسنده کتاب ” بهترین زندگی را برای خود بسازید” می گوید: کاملا مطمئن باشید که می توانید خوش بینی و احساس جوانی که در ۲۱ سالگی خود داشتید را دوباره تجربه کنید”. ” در حقیقت بدست آوردن دوباره آن احساسات شما را به سمت یک زندگی سالم تر و شادتر در درازمدت هدایت می کند” . این اقدامات ساده ...

۷ گام برای مبارزه با پیری جسم و روح

هیچکس نمیتواند دوباره جوان شود ولی می توان باز هم مثل یک جوان زندگی کرد :همان انرژی، متابولیسم و توانایی انجام هر کاری که فکرش را بکنید!

دوباره جوان شوید
کارولینا آدامزمیلر نویسنده کتاب ” بهترین زندگی را برای خود بسازید” می گوید: کاملا مطمئن باشید که می توانید خوش بینی و احساس جوانی که در ۲۱ سالگی خود داشتید را دوباره تجربه کنید”. ” در حقیقت بدست آوردن دوباره آن احساسات شما را به سمت یک زندگی سالم تر و شادتر در درازمدت هدایت می کند” .این اقدامات ساده را برای بازگرداندن ساعت درون خود به عقب جهت رسیدن به اوج جوانی انجام دهید.

خوب بخوابید
خواب کافی داشتن بهترین نکته برای برگرداندن سرزندگی انسان است. نویسنده کتاب ” هرسال جوانتر شدن برای زنان” Henry Lodge می گوید: تنها زمانی که در خواب هستیم ، بدن ما می تواند انرژی از دست رفته را دوباره بازپس گیرد. خوابیدن به بدن و مغز انسان کمک می کند تا به جنب و جوش بیافتد.” شما می توانید هر چیزی را که لایقش هستید، بدست آورید “

برای جبران کمبود خواب سعی کنید که زودتر به بسترخواب بروید تا ۸ ساعت کامل چشمانتان استراحت کند ( برنامه های تلویزیون را از برنامه خود حذف کنید و حتی ظرف ها را هم در سینک ظرفشویی رها کنید ) بعد از ۶ هفته اگر این کارها را مستمر انجام دهید ، می بینید که تبدیل به یک عادت سالم و پایدار می شود و تغییراتی را مشاهده خواهید کرد ( انرژی بیشتری خواهید داشت و تیرگی دور چشم کمتر می شود)

غذاهای احیا کننده بخورید

همنیطور که سعی دارید کمبود خواب را جبران کنید، غذاهای احیا کننده را هم فراموش نکنید. با خوراکی های سالم غذا را شروع کنید، هر وعده غذایی را با سبزیجات یا میوه و یا یک لیوان بزرگ آب شروع کنید. شروع کردن با ویتامین ها و آنتی اکسیدان موجود در میوه ها و سبزیجات به شما احساس سرزندگی و طراوت می دهد.

همیشه هم لازم نیست که دسر را از غذا حذف کنید. تا زمانی که ۹۰% غذاهایی که میل می کنید غذاهایی سالم هستند ، می توانید برای بقیه ۱۰% به خود آزادی بیشتری بدهید. مثلا وقتی که یک بستنی می خورید ، سعی کنید که درست مثل زمان کودکی از خوردن آن لذت ببرید.

01-Ab[WwW.KamYabb.IR]

قدرتتان را زیاد کنید

انجام دادن ورزشهای قدرتی بطور صحیح به شما این حس را می دهد که انگار ۱۰، ۲۰ و یاحتی ۳۰ سال جوانتر شده اید. وقتی که این ورزش ها بدرستی انجام شوند، رشته های باریک عضلانی که باعث قوی شدن عضلات می شوند در ماهیچه ها تشکیل می گردد.قوی کردن عضلات بدن میزان استقامت بدن را زیاد کرده و از بروز برخی صدمات شما را مصون نگه می دارد.

پزشکان پیشنهاد می کنند که در ورزش بیشتر روی عضلات نواحی پایینی و مرکزی بدن تمرکز داشته باشیم : موقع ورزش کردن از دمبل ها استفاده کنید و یا ترکیبی از وزنه و دو سرعت و ورزش هایی برای تقویت عضلات ساق پا انجام دهید . دو یا سه بار در هفته این ورزشها را انجام دهید. خیلی طول نمی کشد که شما به آن ۲۰ ساله هایی که در باشگاه های ورزشی کار می کنند برسید.

کمی خاص باشید
خاص بودن کلید طلایی جوان بودن نیست ولی باید سعی کنید که مواظب ظاهر خود باشید. (رنگ کردن موها و استفاده از کرم های ضد چروک )
تفاوت زیادی بین جنون جوانی و جذاب کردن خود وجود دارد. افزایش شادابی پوست ، مو و بدن خود به شما حس جوانی و اعتماد بنفس بالاتری می دهد. پس: بدون اینکه احساس خجالت کنید، وارد سالن های آرایش شوید.

شوک درمانی
حتی اگر تغذیه مناسب و قدرت بدنی خوب دارید واز کرم های مناسبی برای پوست استفاده می کنید انجام همگی این کارها بطور روزانه و در کنار هم بعد از مدتی کسالت آور می شوند . چون مغز همیشه به سمت نو آوری گرایش دارد. برای اینکه احساس جوانی بکنید باید این کارها را همراه با نو آوری و چیزهای تازه تری همراه کنید.
اسم این کار شوک درمانی است اما به همان بدی که اسمش به نظر می رسد نیست. فقط در حد ایجاد تغییراتی در روند معمولی زندگی مثل رفتن به رستوران های جدید و یا با یافتن مسیر جدیدی برای رسیدن به سینمای محله خود می توانید این نو آوری را در برنامه روزانه خود اعمال کنید.

کمی به گذشته برگردید
آیا شما در دوران دبیرستان از موسیقی های راک یا پانک خوشتان می آمد؟ سعی کنید چند تا از آهنگهایی که در قدیم دوست داشتید را درون گوشی خود ذخیره کنید. شاید فکر کنید که این کار به شما حس نستالژیک و دلتنگی نسبت به خاطرات گذشته خواهد داد.اما تحقیقات نتیجه عکس این مساله را نشان میدهد.

در یکی از تحقیقات در دانشگاه هاروارد روی افرادی که در جوانی در یک محیط ( از نظر فیلم ، موسیقی و خاطرات گذشته) در کنار هم رشد کرده بودند ، نشان داد که میزان حافظه، بینایی ، نشاط و سلامت عمومی بدن آنها بخاطر در کنار هم بودن افزایش یافته است. این مساله نشان می دهد که این ذهن است که شما را محدود می کند. بنابراین باید کاری انجام دهید که شما را واقعا به گذشته وصل کند.(مثل خواندن یک روزنامه قدیمی)

01-Varzesh[WwW.KamYabb.IR]

مثبت نگر باشید
طبیعی است که نسبت به ۱۸ سالگی تان افکارتان کمی تیره باشد. از آنجایی که گذشت زمان همراه خود وقایع تلخی همراه دارد ( بلایای طبیعی ، طلاق ، از دست دادن شغل ) . به همین خاطر است که قدم اصلی برای داشتن حس جوانی این است که افکار منفی را از خود دور کنیم.

هدف ما این نیست که وقایع ناخوشایند زندگی را انکار کنیم اما بهتر است روی وقایع خوب زندگی تمرکز بیشتری داشته باشیم. بطور مثال اگر پرواز شما برای یک تعطیلات رمانتیک تاخیر دارد ، فقط به این فکر کنید که شما و همسرتان در راه رسیدن به مقصد قرار دارید.
پرورش حس خوشبینی در خود به شما انرژی مثبت تزریق می کند تا انگیزه ای شود برای کارهایی که در جوانی انجام می دادید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه